فرق بین مینی کیس با کیس های عادی

کیس دقیقاً چیست؟

 

ما در دنیایی به سر می‌بریم که دائماً در حال رشد و به روز شدن تمامی وسایل مختلف در پیرامون ما است و فرقی نمی‌کند که شما از یک کامپیوتر استوک استفاده می‌کنید یا یک کنسول بازی برای گیم خود در هر صورت باید خیلی زود منتظر ورژن جدید تر و بهبود یافت تر سیستم قبلی خود باشید از این رو بود که ما شاهد شکل گیری مینی کیس ها نیز بودیم، فرق بین مینی کیس با کیس های عادی یکی از سوالات متداول همه کاربران کامپیوتر است که ماقصد داریم به این موضوع بپردازیم ،باید گفت با سرعتی که در پیشروی تکنولوژی است به زودی ربات ها فراهوشمند به ابر انسان های آهنی تبدیل خواهند شد و دنیا را به سرعت از عصر اطلاعات به یک عصر جدیدتر سوق می دهند، با ما همراه باشید تا بهتر با روند رشد کیس ها و ارتقا یافتن آن آشنا شویم و از بعد های مختلفی این سیستم را بررسی کنیم.

 

کیس دقیقاً چیست؟

کیس ها به زبان ساده در اصل جمجمه یک کامپیوتر هستند که در آن مغز کامپیوتر شکل گرفته است و باید گفت این بخش های مختلفی داخلی متشکل شده اند از سخت افزارهایی مثل کارت گرافیک، Ram، CPU، هارد و…. کار اصلی کیس ها و همه سخت افزار های ذکر شده در آن به صورت کلی ارتباط و تبادل عملکرد های مختلف و ترجمه درخواست های مختلف به زبان کامپیوتر است. از زمان تولید و ساخت انبوه کامپیوتر ها کیس ها به دو شکل مینی کیس یا کیس عادی به بازار عرضه شدند و تا به امروز توانسته اند که زندگی را برای همه انسان ها در سرتاسر این جهان زیبا و آسان کنند اما فرق بین مینی کیس با کیس های عادی باعث شد که هر کدام طرفداران خاص به خودش را جذب کنند و برای فضا و شرایط کاری ما مناسب و موفید باشند.

 

مینی کیس دقیقاً چیست؟

 

مینی کیس دقیقاً چیست؟

 

از آنجا که به صورت کلی تکنولوژی به صورت دائمی در حال تغییر است و باید با رفاه و آزادی عمل ما هماهنگ باشد این کیس ها از این رو ساخته شدند و جای کیس های قدیمی را به نوعی گرفت، نسل جدید کیس ها به تولید انبوهی نیز در سرتاسر جهان رسید و رفته رفته شرایط را برای کار با کامپیوتر ها آسان تر کردن فرق بین مینی کیس با کیس های عادی از نظر بعضی از افراد جامعه صرفاً فقط به خاطر ابعادشان نسبت به یکدیگر تفاوت دارند با ما همراه باشید تا به صورت تخصصی به معایب و مزایایی این کیس ها بپردازیم.

 

 

مزایای نسل جدید کیس ها چیست؟

 

مزایای نسل جدید کیس ها چیست؟

 

شما برای سیستم خود می توانید کیس های مختلفی را انتخاب کنید با ما همراه باشید تا به 9 علت محبوبیت این سیستم های جدید بپردازیم .

1-یکی از مشکلاتی که همه ما را چه در محیط کار یا منزل وادار می کند تا به فکر یک انتخاب هوشمندانه بیافتیم مسئله کمبود فضا است و mini case های استوک به سادگی این مشکل را برای همه ما بر طرف کرده اند.

 

2- این کیس ها به‌خاطر حجم کمتری که دارند نه تنها جای کمتری را اشغال می کنند بلکه برای حمل کردن نیز بسیار سبک تر و ساده تر از کیس های عادی هستند و به سادگی می توانیم آن ها را جا به جا کنیم.

3- با توجه به بروز شدن سیستم های سخت افزاری داخلی خود می تواند برای شما مصرف برق خیلی بهینه تری را داشته باشد و از این نظر نسبت به سیستم های قدیمی خیلی بهتر عمل کند.

 

4- یکی از فاکتور های خیل مهم در خرید هر محصولی قیمت آن محصول است و شما از نظر اقتصادی با خرید یک این نسل جدید از کیس ها به سادگی می توانید در این موضوع خود را برنده بدانید و یک خرید عالی را تجربه کنید.

 

5- گاهی در لوازم الکتریکی یک نگرانی مدام برای همه کاربران می تواند تکرار شود و آن کاربرد نادرست و یا ضعیف است به طوری که ما گاها با سیستم های قدیمی تر ارتباط بهتری را می توانیم برقرار کنیم اما خوشبختانه در این سیستم خبری از خراب کاری نیست و همه چیز برای یک تجربه کاربری عالی منتظر شما است.

 

6-پورت‌های مختلف خروجی در این نوع از کیس ها به خوبی طراحی شده است و شما می توانید به سادگی از آن ها استفاده کنید وجود این پورت ها هم از جلو و هم از پشت این سیستم کار را برای همه بسیار راحت کرده است.

 

7- یکی دیگر از ویژگی هایی که برای این سیستم ها قائل شده‌اند این است که شما به دو صورت افقی و عمودی می توانید از آن ها استفاده کنید که این امتیاز در کیس های قدیمی به ندرت قابل مشاهده بوده است و به خودی خود برای شما می تواند مفید باشد یک فضای کمتری را اشغال می‌کند، دو به‌خاطر عمودی بودنش می توانید مانیتور را بر روی آن بگزارید و ارتفاع آن را بیشتر کنید این فرق بین مینی کیس با کیس های عادی می تواند یکی از مهم ترین علت ها برای انتخاب این سیستم به حساب بیاید.

 

8- از همه این صحبت ها که گذر کنیم واقعاً زیبایی ظاهری آن ها در برابر نسل قدیمی‌شان واقعاً غیر قابل توصیف است البته سلیقه ها با هم متفاوت است اما این نکته را نمی تواند منکر شد که زیبایی چشمگیر این سیستم ها برای همگان ثابت شده است.

 

9- این سیستم ها به‌خاطر داشتن باند داخل خودشان نیاز شما را به اسپیکر برطرف کرده‌اند و شما لازم نیست برای شنیدن صدا هم پول و هم فضای اضافی برای اسپیکر به خرج بدهید توجه ویژه ایکه برای شما در خصوص فرق بین مینی کیس با کیس های عادی در این مقاله جمع آوری داشتیم بیشتر از نگاه یک کاربر بود تا یک بیزینس من و همین تفاوت دیدگاه نیز باعث شد تا ما برای شما مهم ترین علت ها را گرد هم جمع آوری کنیم .

 

در اینجا از شما یک سوالی داریم به نظر شما کیس های قدیمی بین مردم محبوب تر هستند یا مینی کیس ها نظر شما چیست؟ خودتان کدام یک از این دوگزینه را به صلاح کارتان میدانید ؟

 

 

معایب مینی کیس ها

 

معایب مینی کیس ها

 

این سیستم ها تنها با یک چالش روبه‌رو هستند که میتوانند این فرق بین مینی کیس با کیس های عادی را ایجاد کنند که البته می شود امید داشت که در آیند نزدیک این مشکل نیز رفع شود ،به علت کمبود فضا در مجموع برای بخش کارت گرافیک شما برای آبدیت آن آزادی عمل زیادی ندارید. یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای شما در استفاده این نوع از سیستم ها پیش بیاید استفاده از هارد اضافی است که به علت محدود بودن فضا این محدودیت برای کاربران به وجود آمده است. اما خبر خوب این است که این محدودیت فقط برای هارد های عادی است که نیاز به فضای زیادی دارند شما با استفاده از هارد های SSD این محدودیت را نخواهد داشت و می توانید از آن ها به سادگی بهره مند شوید.

 

 

از چه نوع کارت گرافیکی در این کیس ها استفاده شده

 

از چه نوع کارت گرافیکی در این کیس ها استفاده شده

 

در این نوع از سیستم ها به علت فضایی که در اختیار دارند از کارت های گرافیکی پایه کوتاه استفاده می‌کنند بر خلاف کیس های قدیمی که امکانت استفاده از کارت گرافیک های پایه بلند را به علت فضای بیشتر داشتند، شما در این نوع از سیستم ها این محدودیت را دارید.

در کل نمی توان این موضوع را مطرح کرد که کدام یک از این دو سیستم بهتر هستند هم کیس های قدیمی و هم mini case هر دو کاربران راضی خود را دارند و همیشه به محبوبیت خود می افزایند از این رو ما نمی توانیم بین آن ها دیوار بزرگی از انتقادات مختلف بکشیم و این فرق بین مینی کیس با کیس های عادی بیش از حد بزرگ کنیم بهتر است بسته به نیاز کاری خودمان بهترین انتخاب را انجام بدهیم، در نظر داشته باشید قبل از خرید سیستم خود جدای از بزرگ یا کوچکی باید به سلامت سیستم اهمیت ویژه‌ای قائل شوید تا از سیستم خود به راحتی بتوانید بهره برداری کنید ما با افتخار الو استوک را به شما معرفی می کنیم و شما را با بهترین محصولات استوک با قیمت هایی باورنکردنی آشنا می‌کنیم از این که همراه ما بوده اید سپاس گزاریم حتماً در بخش نظرات تجربه کاربری خود را با ما در میان بگزارید و بگویید نظر شما در این خصوص چیست با کدام سیستم در حال حاضر کار می کنید؟

  • مرداد 19, 1401
  • 10 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه